0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Kitaplar

SİGARA VE ALIŞKANLIK YASALARI” kitabıyla, tüm alışkanlıkların işleyişi bir teori olarak ortaya konulmuş ve 26 maddelik yasayla ispatlamıştır. Bu yasalar “bibson alışkanlık yasaları” adıyla ve ispatıyla birlikte DÜNYADA sadece bu kitapta VAR.

Bu kitap aynı zamanda bir iddia kitabıdır. Dünya Sağlık Örgütü sigara içmenin, “Tütün/madde kullanımına bağlı ruhsal ve davranışsal bozukluk” olduğuna karar vermiştir. Bu kitapta, bu tanımın yanlış ve geçersiz olduğu iddia edilerek; sigara içmenin “Evrensel ve geleneksel bir alışkanlık” olduğu ispatlanıyor. Her tür alışkanlığı bırakmak için “bibson alışkanlık yasaları”na dayanan “bibson® yöntemi” öneriliyor. Sigara alışkanlığını bırakma konusunda özgün bir teorisi, hipotezi, yasaları ve ispatı olan dünyadaki tek yöntemdir.

Kitap sponsorlu özel basımdır, 460 sayfa. Bursa Ekin kitabevinden temin edilebilir.

Dikkat, Konsantrasyon ve Motivasyon üçlüsü; başarının kilidi, anahtarı ve şifresidir. Tam dikkatli olmayı ifade etmek için “gözünü dört aç” deriz de, bu dört göz nedir? İkisi içerde, ikisi dışarda olan bu gözler nasıl bir sinerji ile hedefe odaklanacak ki, başarı motivasyonu kazanca dönüşsün?

Bu kitapta DİKKATin tüm katları tek tek açılarak, bilincin ışığı gücüne ve kalitesine kavuşturulmuştur.

Dikkat hakkındaki eksik ve yanlış bilgilerin doğrusunu ortaya koyan, dikkati keskinleştirmede alternatifi ve benzeri olmayan özgün bir eser.

Basım: Ekin kitabevi / Bursa 230 sayfa.

 

 SİGARA İÇMEK KEYİFLİ MİDİR? Keyifli olmasa insanlar sigara içmezdi.

Sigara içmek zararlı bir alışkanlık mıdır? Zararı olmasa insanlar bırakmayı düşünmezdi, kapalı mekânlarda içmek yasaklanmazdı, kısıtlama getirilmezdi.

20 yıl sigara içmiş, bırakalı 20 yıla yaklaşmış bir insan olarak, içmenin keyfini ve bırakmanın zorluklarını yakından bilenlerdenim. Sigara bıraktırma konusunu uzun yıllar araştırdım. Bulguları ve sonuçlarını “SİGARA VE ALIŞKANLIK YASALARI” kitabında yazdım. Sigara alışkanlığını bırakmayı sağlayan “bibson® yöntemi”ni geliştirdim, binlerce kişinin bırakmasına yardımcı oldum.

Sigara alışkanlığına çeki düzen vermek, az miktarda keyifle içmeye devam etmek ya da zorlanmadan bırakmak isteyenler için “SİGARAYA KEYİFLİ BİR MOLA KİTABI”; akılcı, mantıklı, bilimsel ve pratik yol bir gösteriyor. Keyifle yaşamak, keyifle iş yapmak önemlidir…

Basım: Ekin kitabevi / Bursa 234 sayfa.

HEYECAN, duygularımızın kaynağı olan yaşam enerjisidir.

Duyguların taşıdığı güdüyü yanlış hedefe yönlendirirsek, heyecan; sıkıntı ve sorun kaynağı olur. Doğru hedefe yönlendirirsek; neşe, sevinç ve coşku kaynağı olur. İşin sırrı bu farkı bilmektedir.

HEY diye bağıran duyguların sesini CAN kulağıyla dinlemeyi öğrenerek, yaşamla bütünleşip mutluluğa yelken açmak mümkün. Heyecan başarıya engel değil, zirve basamağı olmalıdır.

Heyecan hakkındaki eksik ve yanlış bilgilerin doğrusunu ortaya koyarak zihinleri netleştiren; heyecanı zevk kaynağına dönüştürmenin yolunu açan özgün bir eser.

Basım: Ekin kitabevi / Bursa 260 sayfa.

“ZİHNİN FABRİKA AYARLARI”, insanı kendine getiren bir kitap.

Her insanın bilmeden Şeytan’a sattığı ruhunu geri almasının yolunu anlatan bir kitap.

MÜHÜRLÜ olan Kalp Gözünü açmasının sırrını yazan bir kitap.

Zihin İşleyiş Sisteminin nasıl olduğunu anlatan bir kitap.

Yaşam amacını bulmak isteyenlerin okuması gereken bir kitap.

Kulaktan duyduğumuz birçok özlü sözün derinliğini açan bir bilgelik kitabı.

Öz’le ilginç diyaloglar ve şaşırtıcı kavramlar. İnsanın derinliğinde yaşanan Nirvana…

Basım: Bursa Ekin kitabevi, Mart 2014, 564 sayfa.

“ALLAH ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN”, ismine uygun bir kitap.

Zihnin çalışma sistemini görsel şemayla anlatan bir kitap.

İnsanın özüyle buluşmasını ve sohbet etmesini örnekleyen bir kitap.

Zihnin açılmasını sağlayan bir kitap.

A’dan Z’ye Evren Yasalarını içeren bir kitap.

Zihnin el kitabı niteliğinde bir kitap…

Basım: Bursa Ekin kitabevi, Şubat 2015, 256 sayfa. 

İnsanda AKIL diye muhteşem bir yeti var. Bu akıl ne iş yapar, nasıl yapar? Kaç görevi var, bunları nasıl yapar? Aklın İşleyiş Sistemi nasıldır? Akılla iradenin bağlantısı nedir?

“Aklın yolu bir” diye söyleriz, bu bir yol nedir? Bu bir yolda akla bir şey takılırsa ne olur? Mantık aklın sigortasıdır. Sigorta zayıflar ya da atarsa sonuç duygusallaşmak olur. Duygusallıktan nasıl kurtulur insan?

Akıl, “İrade” denen karar verme yeteneğine bağlı çalışır. İradeyi güçlendirmek, sağlıklı ve etkin kararlar vermek için aklın çalışma sistemini bilmek gerek. Bu kitapta “Aklın İşleyiş Sistemi” özgün bir şema ile modellenerek anlatıldı.

Aklın kullanımıyla ilgili yüzlerce soruya özle sohbet yöntemiyle cevaplar bulacağınız 336 sayfalık bir başucu kitabı.