0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Heyecan Halleri

Heyecan Sorunları o kadar çok ve o kadar yaygındır ki, çoğunluk bunun farkında değildir. Bu ifadede bir çelişki var, değil mi? Bir şey hem o kadar çok ve yaygın olacak, hem de çoğunluk bunun farkında olmayacak. Bu nasıl olur ki…

Bütün hastalıkların kökeninde Heyecan Olgusu yatar” diyebilecek kadar, çok ve yaygındır Heyecan Sorunları.

En güvenilir bilimsel veriler ve yaşanan gerekler ispat etmiştir ki, bütün hastalıkların en başta gelen sebebi; “STRES” denilen faktördür. “Stres Faktörü” olarak ifade edilir. Peki nedir bu “Stres Faktörü” denen şey?

Stres ya da Stres Faktörü; özünde, esasında, temelinde ve kökeninde “Heyecan Olgusu” olarak tanımladığımız “Heyecan Halleri”dir. “Çoğunluk bunun farkında değildir” dediğimiz de işte bu noktadır.

“HEYECANLA YÜZLEŞMEK” kitabımızda, heyecan olgusunu birebir yüzleşerek irdelediğimiz için, burada sadece kısa bir bilgilendirme yapmakla yetineceğiz. Heyecan ya da Stres Sorunu için, ilaçsız çözüm olduğunu hatırlatalım burada. Şimdi Heyecan Hallerine biraz yakından bakalım.

Sınav heyecanı, yarışma heyecanı, evlilik heyecanı, tanışma heyecanı, sahne heyecanı, yolculuk heyecanı, iş heyecanı, bilmem ne heyecanı… Heyecanın çeşidi ve türü çok, işleyiş mekanizması ve kaynağı tektir. Yani TEK BİR HEYECAN var. Dolayısıyla çözüm yolu da tektir.

Heyecanın işleyiş mekanizmasını anlayan, bütün Heyecan Hallerini yönetebilir, sorun olmaz. Bunu anlamayan için, heyecan sorun olmaya başlar. İşlerin tadı ve keyfi kaçar. Pireler deve, bir çuval incir berbat olur. Nice fırsatlar kaçar.

EĞER “Heyecan Halleri” doğru anlaşılmazsa, iş fırsatların kaçmasıyla da kalmaz, TAKINTILAR ortaya çıkmaya başlar. İş bu kadarla da kalmaz, biraz önce belirttiğimiz STRES yaşama süreci başlar. Stres ise hastalıklara zemin hazırlar, bazen de direkt olarak hastalığı başlatır ya da tetikler. Asıl konu unutulur, dikkatler bu kez hastalığa kayar. İşte Heyecan Hallerinin dikkatlerden nasıl kaçtığının ipucu da ortaya çıkmış oldu, tabii ki görebilene ve anlayabilene.

PEKİ ÇÖZÜM NEDİR?  HeyeCAN deyip geçmeyin, CAN var içinde. Bu kadarcık, HEY diye bir uyarı yapmış olduk. E…. Sonra?

Sonrası, “Çözüm, sorunun içindedir” ve “Her şey, bozulduğu yerden düzelirilkelerince; Heyecan Halleriyle yüzleşmeyi öğrenmek gerekir diyelim. Heyecan, “Yaşam Enerjisi” olduğu için, tüm duyguların kaynağıdır. Duygularla yüzleşmeyi öğrenmek gerekir.

Dileyen “HEYECANLA YÜZLEŞMEK” kitabını okur, yüzleşmeyi öğrenir. Dileyen Bizi bulur Bizden öğrenir. Ya da yüzleştirmeyi Hayat yapar, ona güvenmeyi öğrenirsiniz.

Eğer Sizin ya da bir yakınınızın “HEYECANSAL” bir sorunu varsa;

profesyonel destek alabilirsiniz.