0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

4İ TERAPİ FELSEFESİ İLE FUTBOLCU ÖRNEĞİ

Terapi Felsefesi’nin etki ve sonuçlarına ilişkin yaşanmış bir örnek.

Futbolcu: Murat Sözkesen, Forvet     Yaş: 27      Boy: 1.80 cm

Takım    : Bursaspor   Sezon: 2002

Menajer : Faruk Güler

Mevcut durum. : Faruk Güler aradı. Murat Sözkesen’in menajeri olduğunu, çalışmak için Bana gelmek istediklerini belirtti, randevu alıp geldiler.

Murat, golcü bir futbolcuymuş. Ancak son 8 hafta hiç gol atamamış. Kendilerince bazı çözüm yollarını denemişler, fakat olumlu bir sonuç alamamışlar. İkisiyle birlikte; Terapi Felsefesi çerçevesinde 2 saat süren TEK BİR bir çalışma yaptık.

Sonuç-1: Bu çalışmadan 3 gün sonra ilk maçta 2 gol attı. Goller her hafta devam etti. Durum Galatasaray’da Fatih Terim’in dikkatini çekti. Devre arası transfer etti.

Özel not: Bu çalışma için para almadık. Ne onlar teklif etti, ne biz istedik. Neden? Sonuç olumlu olacağına göre, nasıl olsa tekrar gelirler, çevrelerine de referans olarak Bizi önerirler düşüncesiyle. Ancak, yıllar Bize şu Altın Kuralı öğretti. “Değerini anlamayana Pırlanta versen, sıradan taş muamelesi yapar. Önce değerini öğret, sonra ver!”

Bugün nasıl hareket ederiz? Madem Terapi Felsefesi bu kadar etkili sonuç veriyor, iddiamızı sonucuyla ispat ediyoruz; ilk maçtaki primi kendimize peşin isteriz. Sonraki primler zaten kendinin.

Sonuç-2: Serüven bu kadarla bitmedi. Kendisine ve menajerine, Galatasaray’da işinin çok zor olacağı, mutlaka çalışmaya devam edilmesi gerektiği vurgulanmasına rağmen, devam etmediler. Galatasaray’da 7 maç oynadı, 1 gol atabildi. Sakatlandı, tekrar Bursaspor’a döndü. Sonrasında Rize, Samsun, Ünye ve nihayetinde Bartınspor ile futbol kariyeri inişle noktalandı. Bartınspor’a Teknik Direktör oldu.

OYSA Kİ: Galatasaray’da uzun yıllar kalabilme potansiyeli vardı. Kariyerini zirvede sonlandırsaydı, Teknik Direktörlüğü de Süper lig seviyesinde devam edebilirdi.

Özetle: Sevgili Murat Sözkesen sadece bir örnek. Onun gibi o kadar çok yetenekli futbolcu var ki, doğru zamanda yapılacak doğru çalışma ile, hayatlarının akışı olumlu anlamda çok daha farklı olabilecekken, maalesef olamıyor. “Kader böyleymiş” demek te mümkün. Ancak, Sonuç-1’deki çıkış nasıl olduysa, Terapi Felsefesi ile arkası da kolayca ve rahatlıkla getirilirdi. Bundan eminiz.

Her zaman ki gibi, iddiamızı yineleyerek yazımızı sonuçlandıralım;

* Hangi Futbolcu kariyerinde çıkış yapmak istiyorsa; profesyonel destek veririz.

* Bireysel sporda kim kariyerinde çıkış yapmak istiyorsa; profesyonel destek veririz…