0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

“4İ TERAPİ FELSEFESİ” ve SPOR

Terapi Felsefesi’nin etkinliği, çok çeşitli ve farklı konularda olduğu gibi; hem bireysel sporcuların, hem de takım sporcularının hedeflerine ulaşmalarında da ispat edilmiştir. Fakat alınan sonuçlar şimdiye kadar gündeme getirilmemiştir.

Şimdi ise; profesyonel sporcuların ve takımların faydalanmasına zemin hazırlamak amacıyla, Ağustos 2019 itibariyle “ Terapi Felsefesi” spor kamuoyuna duyurulmaya bu sayfadaki yayın ile başlanmıştır. Niçin şimdi duyurmaya başladık?

Vakti geldi” diyelim. Bir meslekte 40 yılı tamamlamak herkese nasip olmaz, bize olmuştur. ODTÜ psikoloji mezuniyet 1979, şimdi yıl 2019. Bu meslekte aralıksız devam eden aktif ve üretken 40 yıl. 40.Yıl Hizmet Misyonu olarak duyuruyoruz. (Merak edenler özgeçmişe göz atabilir)

Terapi Felsefesi’nde kavramların içeriğini açmak öncelikli temel ilkedir. Konuyla ilgili iddia buna göre şekillenir. SPOR kavramının içeriğini açtığımızda bakalım neler çıkacak.

Sağlık, Performans, Oyun ve Rahatlama, işte oldu SPOR.

Skor, Profesyonellik, Odaklanma ve Rekor, bu şekilde de olur SPOR.

Profesyonel Spor; sağlıkperformansa dayalı, skor ve rekor odaklı oyun oynayarak rahatlamadır. Profesyonel sporun özü budur.

Yukarıdaki yaklaşımın kimine ilginç, kimine saçmalık gibi geleceğini biliyoruz. Sporun doğasına ve gerçeğine bakıldığında, hiç kimse bu kavramların varlığını YOK SAYAMAZ.

Anahtar kavramlar bunlar, çerçeve çizildi. Terapi Felsefesi’ne göre; ispat etmeye hazır olduğumuz iddiamızı yazalım:

* Hangi futbol takımı kendi liginde şampiyon olmak istiyorsa; hedefine ulaşmasına profesyonel destek veririz.

* Türkiye’de bireysel sporlarda kim rekor kırmak istiyorsa, kim sağlıklı performans skorlarını geliştirmek istiyorsa; hedefine ulaşmasına profesyonel destek veririz.

Elbette ki bu iddianın dayandığı 40 yıllık sağlam ve içerikli bir alt yapı var. Bunlar burada ifade edilemez. Biz durumu ARZ ettik, TALEP eden olduğunda iddia ispatlanır…

NOT: Somut çalışma örneği merak edenler, “ Skor Sonucu” yazımızı okuyabilir.