0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

İmkansızı Başarmak Mümkün Mü?

Eğer “imkân” kavramı doğru anlaşılırsa, “imkânsızı” başarmanın mümkün olup olmadığı da kendiliğinden anlaşılır.

İMKÂN..: 1- Olanak   2- İhtimal, olasılık demektir.

OLANAK: O an için var olan koşullar, teknoloji, bilgi birikimi, malzeme, yetenek, beceri, kapasite, v.b.… akla gelen mevcut her şeydir.

İHTİMAL: Evren/ Doğa Yasalarına göre gerçekleşme olabilirliği var olan/ olmayan demektir.

Çok geriye gitmeye gerek yok. 50-100 yıl önce imkânsız denilen ne varsa, şu anda başarılmış durumda. Uçak, bilgisayar, internet, cep telefonu gibi yüzlerce somut örnek var.

Peki bütün bunlar nasıl oldu? İmkânsızı başarmanın formülü var mı, varsa nedir? Eğer bu noktayı anlarsak, kendimiz için de şu an imkânsız olan birçok şeyi başarmamız mümkün olur. Ne hoş olur değil mi?

O gün için çoğunluğun hayal etmediği ya da edemediği çoğu şeyi, sadece BİR TEK İNSAN HAYAL ETTİ. Hayalinden bahsedince en yakınları bile; “Bu imkânsız, hayır olmaz böyle bir şey” dedi. Güldü, alay etti vesaire…

Fakat bunları hayal eden ve olabileceğine inanan O BİR TEK İNSAN; bu hayali ya tek başına, ya da inandırdıkları birileriyle gerçekleştirdi. O halde imkânsız, henüz Zihinde hayal edil(e)meyen demektir.

Buradan hareketle, “İmkânsızı Başarmak” için yapılması gereken ilk şey nedir? Sadece HAYAL ETMEK… İşte insanın en büyük yeteneği; HAYAL GÜCÜdür. Hayal Etmek, “birinci yaratım” ya da “içsel yaratım”dır.

Bütün imkânlar, “Hayal Etme Gücü”nün içinde mevcuttur! J

Ya sonra? Sonrası, hayal edilen içsel tasarımı; ÜRETİM GÜCÜ yeteneğiyle gerçeğe dönüştürmektir. Üretmek, “ikinci yaratım” ya da “dışsal yaratım”dır.

Her insanda, hayal etme ve hayalini gerçeğe dönüştürme/ üretim gücü var. O halde “imkansızı başarmak” için yapılacak 2 işlem var.

  • Hayal etmek /soyutlamak: Zihinsel tasarım/ kurgu
  • Hayali dönüştürmek/ somutlamak: Bedensel eylem/ üretim/ inşa

Eğer şimdiye kadar, “Çok istiyorum, ama bu imkânsız” diye ertelediğiniz hayalleriniz varsa; “ Kendine Koçluk” Eğitimi ve “ Atölye Eğitim Dizisi” eğitimlerini incelemenizi öneririm. Bu eğitimlerin amacı; tam da burada anlatılan imkânsızı başarma sürecini planlayarak hayata geçirmektir.

İmkânsızı başarma imkânı, VAR. Siz yeter ki isteyin…!