0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Dikkat ve Konsantrasyon

4İ ATÖLYE EĞİTİM DİZİSİ” NO:1

Bu eğitim;

  • % 100 Orijinal, Özgün ve Tektir!
  • Terapi özlü ve terapi etkili Bilinç açıcı bir eğitimdir!
  • Tüm Dikkat ve Konsantrasyon sorunlarına çözüm getirir!
  • İddialarını katılımcılarına İspat eder!

Bu eğitim; klinik psikolog Yalçın Kireççi tarafından olgunlaştırılıp, 40.YIL Hizmet Misyonu olarak İnsanlığa sunulan vizyoner bir Atölye Eğitimidir.

İddiayla söylüyoruz ki; bu, “Bilmediğinizi bilmediğiniz bilgiler içeren bir eğitimdir!”

Eğitim süresi, 4 saat. “Dikkatin Gücü ve Kalitesi Kitabı”, Garanti Belgesidir.

*******

EĞİTİME KATILIM KARARI VERMEK İÇİN ÖN BİLGİLENDİRME

DİKKAT; “Bilincin Işığı”, algı ve öğrenmede “Araç”, insanın 4 gözünü birbirine bağlayan “Süreç”. Her AN artıp azalabilen bir Gücü, bilinçli yönetilmesi gereken 7 faktörlü Kalitesi olan en hayati “Yeti” ve “Sistem”dir. Dikkatin Kalitesi ve İnsanın Kalitesi, birebir orantılıdır.

Dikkatin süresi AN, sınırı ZAMAN. Gücü artırabilen ve Kalitesi geliştirilebilen, insanın liyakatini belirleyen TEK Alışkanlıktır. Dikkatin yönelimi, beş duyu yoluyla akışkan bir enerjidir. Sessiz, sakin ve sükûnetle akar…

DİKKATSİZLİK; bazen algı kapanması, bazen ilgisizlik, bazen dalgınlık, bazen sorumsuzluk, çoğu zaman da cahil bir yönün varlığının bir göstergesidir. Bunları ayırt edebilmek gerekir ki; bir kişide var olan dikkat sorunları aşılabilsin.

Dikkat sorunu yaşayan bir kişi, eğer kendi iradesiyle sorunu aşamıyorsa; Dikkat Süreci ve İşleyiş Sistemi konusunu tam bilmiyor ve yönetemiyor demektir. Bilen birinin desteğiyle çözüm ihtiyacı vardır. İlacı bu bilgilerdir.

Bilgisayardaki işlemciler gibi, dikkat sürecinde de “İşlemciler” var. Bu işlemciler, değişmez 10 çalışma prensibi ile çalışır. İşlemcilerin bu prensipler ışığında bilinçli yönetimi ve denetimi, hayati önemdedir. Aksi halde başta konsantrasyon sorunları olmak üzere, her türlü sorun kaçınılmazdır.

Eğer şu ana kadar yapılan ön bilgilendirme boyunca, “Dikkat hakkında burada yazılan her şeyi biliyorumdiyemiyorsanız; iddia edildiği gibi; bu, “Bilmediğinizi bilmediğiniz bilgiler içeren bir eğitimdir!”

Dikkat Süreci ve İşleyiş Sisteminin bütünlüğü hakkındaki bu tür özgün ve hayati YENİ bilgiler, Size YENİ kapılar açar.

Bilinç Açıcı bu YENİ bilgiler; aklınıza gelmeyecek ve hiç hesap edemediğiniz kazançlar sağlar. Bu eğitimi almış olanların ifadeleridir bunlar…

 

DİKKAT Ne Zaman Nerede Önemlidir?

Az, öz ve tek cümle ile; HER AN HER YERDE ÖNEMLİ. “Dikkatsiz hiçbir iş yapılamaz!” Bunun tartışması da olmaz. Her tür faaliyet, iş ve üretim süreçleri, öğrenim, eğitim, spor, sanat, trafik v.b. yaşam alanlarında; Dikkat, hayati öneme ve değere sahip bir olgudur. Bir ANLIK dikkatsizlik; hata, tehlike ve ölüm anlamına gelir. “Hatırlamıyorum, ne olduysa BİR ANDA oldu” sözü, bunu anlatır.

Çalışma Modeli”yle hazırlanan 4 saatlik bu eğitim, Dikkatinizin Gücü ve Kalitesinde 4 4’lük bir fark yaratır. Yapılan tüm işlerin sonucu farklı olur. Bu kadar kısa sürede bu fark nasıl olur, sorusu akla gelir. Cevabı başta yazmıştık: Bu eğitim; “Terapi özlü ve terapi etkili Bilinç açıcı bir eğitimdir! BiN değil, on binlerce kez ispatlanan bir İddiadır. Biraz sonra iki örnek sonucu okuyacaksınız.

 

KONSANTRASYON Neden ve Niçin Önemlidir?

Lütfen acele etmeden, meditatif bir halde, tefekkür ederek okuyunuz. Gerekirse tekrar tekrar okuyunuz! Çünkü Konsantrasyon, dikkat sürecinin Nirvanik halidir. Hayatınızın akışını değiştirecek bir yapıya ve işleve sahiptir. Başlıyoruz…

Konsantrasyon, kısa sürelerle girip çıkılan çok özel bir haldir. Başlangıcında irade vardır, sonrası akış. Bu süreçte aşağıdaki gibi bir içsel durum yaşanır:

Dikkat; düşünce hızında akan hücresel detay tarayıcı bir bilinç durumudur. Bir niyetle çıkılan yolda; insanın 4 gözü (2 dış, 2 iç); Merak ve Sezgi duygularıyla hedefle sınırsız bağlantılar kurar. Zihin, Akıl, Bellek ve Zekâ dörtlüsü kendi aralarında, Bilinç yönetiminde Beyin Fırtınası oluşturur. Serbest Çağrışım ortamında bir anda şimşekler çakar; insanın Sinerjik Gücü (Voltran Gücü) oluşur.

İlham, idrak, içe doğuş, altıncı his, icat, buluş, keşif, inovasyon, yaratıcılık, kuantum sıçrama… diye bilinen tüm durumlar, “konsantrasyon” denilen bu Sinerjik Güç anında gerçekleşir.

Bu süreçteki bütün marifet ve beceri; Dikkatin Gücü’nü oluşturan tüm “İşlemciler”i, bir tekini bile dağıtmadan, yöneldiğimiz TEK BİR hedefe, bir merceğin odağına toplar gibi sabitleyebilmektir. İşte böyle bir durumda Dikkatin Kalitesi, zirvedir ve adı “Konsantrasyon” halidir. Kişi kendinden geçer. Zihin açık ve berrak, bilinçaltının savunma engeli yok olur.

Bu aynı zamanda öyle bir trans halidir ki; eğer Zihin Fabrika Ayarları burada tanımlanmaya çalışılan duruma getirilip, bilinçaltına net bir amaç kaydedilebilirse; gerisi kendiliğinden gelir. “Bu bir mucize!” denilen sonuçlar, tanımlamaya çalıştığımız bu halin getirdiği doğal sonuçlardır aslında.

Bu duruma yaşanan iki örnek vermekle yetinelim, gerisine Siz karar verin.

Örnek-1: 6 yılda 36 dersten geçmiş, son döneme 18 dersi kalmış bir üniversite öğrencisinin son bir sınav hakkı ve bunun için 3 aylık bir hazırlık süresi var. YA bu 18 dersin tamamını verip mühendis olacak, YA DA kaydı silinecek. Bütün emekleri ve umutları çöp olacak. Zihni yıpratan ve bloke eden zor bir durum…

Yapılacak TEK ŞEY; gerçek anlamda konsantre olarak, Sinerjik Gücü ortaya çıkarmayı sağlamak. Gerisi kolay. Gereken çalışma yapıldı…

Sonuç? Son sınavda 18 dersten, daha önce almadığı kadar yüksek notlar alarak, mühendislik diplomasına kavuştu. İnanması zor, ama gerçek…

İnanması zor” ifadesi; konsantre olmayı ve insanın Sinerjik Gücünü bilmeyenler için geçerlidir. Bir amaca %100 konsantre olmanın diğer bir adı, “Şüphesiz Sağlam İnanç”  yaratmaktır. Bu öğrencide bu sağlanmıştı. Bu durum spor takımları için de yaratılabilir. Buna da yaşanmış bir örnek verelim.

Örnek-2: Yıl: 2002 Sezonun ilk maçı için Ankaragücü Futbol Takımı ile Dikkat Eğitimi sonrası, “Şüphesiz Sağlam İnanç” oluşturma çalışması yapıldı. Amaç, “en fazla golü atmak.” Bu amaç bilinçaltına, zihinler konsantrasyon haline getirilip kaydedildi.

Sonuç? Antalyaspor: 1 – Ankaragücü: 8

İkinci hafta; Malatyaspor: 1 – Ankaragücü: 6

İki haftada 14 gol atmış tek takım, Ankaragücü. Merak eden araştırsın.

Bunlar gibi yüzlerce farklı referans örnek var.

 

KISACA VE ÖZETLE!

Dikkat ve Konsantrasyon”; istisnasız her insan için, her meslek için ve her iş için önemli, değerli ve getirisi tartışılmaz çok olan “ Çalışma Modeli” vizyoner bir Atölye Eğitimidir.

Dikkat öyle dinamik ve zengin bağlantılı bir SÜREÇ ki; içinde A’dan Z’ye tüm Hayatı ele almak ve sorun noktalarını tek tek somutlayarak, nokta atışı çözümler üretmek mümkündür.

Bu eğitim, dikkat sürecinin tüm girdi ve çıktılarını A’dan Z’ye ele alan özgün bir Atölye Eğitimidir. Bu nedenle alternatifi yoktur.

 

Özellikle ve öncelikle, tüm Öğrenciler için Dikkat ve Konsantrasyon eğitimi %100 şart! Hayat kurtarır, nefes aldırır…

Öğrenciler, ağır işçilerden bile ağır öğrenme yükü altındalar, maalesef durum böyle. Özellikle de lise sona doğru, üniversite hazırlık aşamasında dinlenmek için uyumaya zaman YOK. Akşama kadar aralıksız ders, geceye kadar ödev ve test. Hafta sonu yoğunlaştırılmış eğitim ve banko deneme sınavı. Eğitim sisteminin hataları ve olumsuz sonuçları bunlar. YA deve güdülecek, YA diyardan gidilecek. Yılların emeği bir anda yok hükmünde sayılıyor. Yazık, çok yazık…

İşte bu noktada, %100 Bilinç Açıcı etkisi olan “Dikkat ve Konsantrasyon eğitimi” hayat kurtarır, nefes aldırır. Neden ve nasıl?

Dikkat olmadan öğrenme olmaz, mümkün değil. Konsantrasyon olmadan kavrama ve özümseme olmaz. Dikkatin Gücü ve Kalitesi tam iken; zihin tam açık olur ve dağılmaz. Öğrenme isteği ve motivasyon tamdır. Öğrenme süresi kısalır, verimlilik artar. Böylece dinlenmeye ve hobilere zaman kalır. Öğrenme süreci eğlenceli olmaya başlar ki, bu çok önemli bir durumdur.

Bakımı, kontrolleri ve tüm ayarları yapılmış otomobille yarışa katılmakla, bunlar yapılmamış otomobil farkı nasılsa, bu eğitimi katılanlarla katılmayanların farkı da benzerdir. %100 fark yaratır. %50’lik farka razı olmayın.

Bir kez daha iddiayla söylüyoruz ki; bu, “Bilmediğinizi bilmediğiniz bilgiler içeren bir eğitimdir!” Anlatılmaz yaşanır…

 

Bu iddia, “ Atölye Eğitim Dizisi”ndeki her eğitim için geçerli. Her biri kendi içinde değerli ve önemli konular. Hepsi arasında sinerjik ve tamamlayıcı bağlar var. ARZ etmek Bizden, TALEP etmek Sizden…

Atölye Eğitim Dizisi”ndeki her eğitimi tek tek inceleyin.

BİRİNDEN BAŞLAYIN! Özgürlüğün Bağımlısı Olacaksınız!