0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Alışkanlığın Efendisi Ol, Özgür ve Zengin Yaşa !

4İ ATÖLYE EĞİTİM DİZİSİ” NO:5

Bu eğitim;

  • % 100 Orijinal, Özgün ve Tektir!
  • Terapi özlü ve terapi etkili Bilinç açıcı bir eğitimdir!
  • Tüm Alışkanlık sorunlarına çözüm ve şifa sağlar!
  • İddialarını katılımcılarına İspat eder!

Bu eğitim; klinik psikolog Yalçın Kireççi tarafından olgunlaştırılıp, 40.YIL Hizmet Misyonu olarak İnsanlığa sunulan vizyoner bir Atölye Eğitimidir.

İddiayla söylüyoruz ki; bu, “Bilmediğinizi bilmediğiniz bilgiler içeren bir eğitimdir!”

Eğitim süresi, 4 saat. “ALIŞKANLIK YASASI” kitabı, Garanti Belgesidir.

*******

Bu Eğitim Ne Vaat Ediyor?

Sizi esir, tutsak, mecbur, zorunlu, kısıtlı ve bağımlı eden tüm olumsuz, verimsiz ve zararlı alışkanlıklardan kolayca kurtulmanın SİSTEMini öğretmeyi vaat ediyor.

Buna ilaveten; Sizi geliştiren, güçlendiren ve böylelikle özgür ve zengin kılan alışkanlıklar kazanmanın yolunu açmış oluyor. İddia bu, İspat hazır!

 

ALIŞKANLIK, İNSAN VE ÖZGÜRLÜK…

Alışkanlık olmadan yaşam olmuyor. Ama alışkanlığın kendisi sorun olmaya başlayınca, insan sıkıntı yaşıyor. Özgür iken köle ve bağımlı oluyor. İşte bu Atölye Eğitiminde bu kısır döngüye girmemenin, girilmiş ise çıkışın yolu ele alınıyor.

İNSAN özne, ALIŞKANLIK araç, ÖZGÜRLÜK ise; sonuç olarak oluşan bir durum, bir haldir. Bu durumda Özgürlük, İnsan için AMAÇtır. Yani insan alışkanlık sayesinde özgür ve zengin haller yaşar. Eğitimin içeriği de, başlıktaki amaca ulaşmaktır.

Alışkanlıkların kökeni ve oluşum dinamiği psikolojik olduğu için; Duygu, Düşünüş ve Davranış halleri olarak kendini gösterir. Klinik psikolog olarak Alışkanlık ve Bağımlılık konusunda son derece iddialıyım. Nedenini biraz sonra okuyacaksınız. Bu eğitim kaçmaz.

İnsan, alışkanlıklardan oluşan bir Varlıktır. Kişiliği, kimliği, işi, mesleği, yaşam tarzı, sorunları ve tüm yaşam kalitesi alışkanlıklar aracılığıyla oluşur. Kısacası; İnsan kendi kaderini, alışkanlıkları aracılığıyla belirliyor. Hayatın gerçeği bu…

 

O halde; ZENGİNLİK DE FAKİRLİK DE ALIŞKANLIKTIR!

Hadi canım bu da nereden çıktı, kim demiş? Ne alakası var? Zenginlik kader kısmet işi, Allah vergisi, şans işi, fırsat işi, yetenek işi, çevre ve ortam işi, aileden zengin olunur, zenginlik sülaleden gelir, iyi bir mesleğin olmalı… Sözün gerçekliğine inanmayanlar, kendilerince bir zenginlik/ fakirlik inancı ya da formülü üretir.

Oysa söz doğru ve gerçek; “Zenginlik de Fakirlik de Alışkanlıktır.” Bu söz bile bir formüldür aslında, kullanmasını bilene.

İyi düşünün. Hangi alışkanlıklar Zengin olmayı sağlıyor, hatta garanti ediyor? Hangi alışkanlıklar Zengin olmayı engelliyor, ayağınıza kadar gelen kısmeti geri gönderiyor? Haydi, düşünmeye ve yazmaya başlayın.

Hangi alışkanlıklar Fakir/ kısıtlı bir hayat yaşamayı sağlıyor, hatta garanti ediyor? Piyangodan en büyük ikramiyeyi kazananlar, niçin tekrar eski fakirlik günlerine dönüyor? Fakir olmalarını sağlayan eski alışkanlıklarını değiştir(e)medikleri için.

Bu Atölye Eğitiminde; kısıtlı, zor ve verimsiz bir hayat yaşamanızı sağlayan alışkanlıkların yerine; Yaşam Kalitenizi zenginleştirecek alışkanlıklar kazanmanın ilk adımlarını birlikte atacağız. Tabii eğer kaydolup gelirseniz. BEKLERİZ…

 

Alıştım Sana bir Tanem, yokluğuna dayanamıyorum.

Ben mi alıştım Sana, yoksa Sen mi alıştırdın bilemiyorum.

Ne kadar istesem de, Seni belleğimden silemiyorum.

Senin mi, yoksa alışkanlığın mı kölesi oldum bilemiyorum…

 

Ben Biliyorum Dostum, BEN Biliyorum.

İNSAN; Alışkanlığın YA kölesi, YA Efendisi olur. Bunu o kadar Özden biliyorum ki, Dünyada Ben YALÇIN KİREÇÇİ’den başka bilen YOK. Şimdi bu sözü açmak gerek.

Nedir Benim Alışkanlıkların Özüyle İlgili Bildiğim?

  1. Kişiliğimizin yapı taşı olan “ALIŞKANLIK” Olgusunun, Zihinsel bir Çalışma Sistemi olduğunu biliyorum.
  2. Bu Çalışma Sisteminin Varlığını, İşleyişini ve Bütünsel Bağlantılarını ispat etmek için; bir Hipotez ve Teori ortaya koyan, bunun doğruluk ve geçerliğini bilimsel ispat kuralları çerçevesinde Yasalar aracılığıyla ispatlayan Dünyadaki İLK kişinin BEN olduğunu biliyorum.
  3. Teorinin adını “BİBSON Alışkanlık Teorisi”, Yasanın adını “BİBSON Alışkanlık Yasası” olarak belirleyen kişinin BEN olduğunu biliyorum.
  4. Bütün alışkanlıkların değiştirilmesinde kullanılabilen “BİBSON® Alışkanlık Değişim Yöntemi” geliştirilerek; Türk Patent Enstitüsü tarafından 09.10.1997 tarihinde, 197520 sıra numarasıyla bir Hizmet Markası olarak tescil edildiğini biliyorum.
  5. Bütün bu iddiaların ispatının ve Alışkanlık olgusunun A’dan Z’ye tüm yönlerinin irdelemesinin yapılarak; “Sigara ve Alışkanlık Yasaları” isimli, Nisan 2004 baskılı, 460 sayfalık kitapla tarafımdan yayınlandığını biliyorum. ISBN: 975-288-969-7

İşte bu nedenlerle, ALIŞKANLIKLAR ve onun bir derecesi olan BAĞIMLILIKLAR konusunda bu kadar iddialı (kesinlik ifade eden) sözler ediyorum. Bu iddialı tutum ve tavır, bazıları için itici olabilirken, özünde güven taşıyor.

Özellikle Atölye Eğitim Dizisi” vizyoner eğitimlerinde bu tutum ve tavrı bilinçli olarak sergiliyorum. Neden?

Nedeni çok açık ve basit! Atölye Eğitimlerinde Süre: 4 saat. Fakat içerik, etki ve sonuçlarla ilgili söylemler çok çok iddialı, inanması güç AMA GERÇEK. Ciddi ve önemli gerçeklerin ortaya konulmasında çekingen ve pasif duruş sergilemek; Gerçeğe saygısızlık olur. Gerçeğe hak ettiği saygının gösterilmesi için, iddialı sözlerle dikkat çekici bir tutum ve tavır sergilemeyi doğru ve de gerekli buluyorum. Neden?

Nedeni şu! Özellikle Alışkanlıklar ve Bağımlılıklarla ilgili o kadar ÇOK, o kadar YAYGIN ve kronikleşmiş SORUNLAR VAR Kİ; İnsanlığın geleceğini karartacak boyutlara doğru tırmanıyor. Bunun bilincinde olarak yıllarımı çözüm yöntemleri geliştirmeye adadım. Hayat da emeklerimin karşılığını verdi, minnettarım.

Fakat şimdiye kadar sergilediğim çekingen ve pasif duruş nedeniyle, bu önemli ve herkesin ihtiyacı olan değerli bilgiler hak ettiği ilgiyi görmedi. İlgi uyandırıcı ve dikkat çekici bir dönüşüm hamlesi gerekiyordu.

Bu dönüşüm hamlesi, 40.YIL Hizmet Misyonu çerçevesinde “Atölye Eğitim Dizisi” olarak hayata geçirilmiş oldu. Böylece Ben de, “ALIŞKANLIĞIN EFENDİSİ OL, ÖZGÜR VE ZENGİN YAŞA!” sloganını Kendi Hayatıma uygulamış oldum.

Haydi, şimdi sıra Sizde! Bu iddialı eğitime katılarak, tüm alışkanlıklarınızı sistemli bir şekilde gözden geçirme fırsatı verin kendinize. Alışkanlıklar Bilinçaltında kayıtlı olduğu için, orada da büyük bir temizlik ve güncelleme yapmayı öğrenmiş olursunuz. Diğer “Atölye Eğitim Dizisi” vizyoner eğitimleri de, tamamlayıcı ve bütünleyici parçalar olarak hazırlandı.

“YEPYENİ BİR BEN” oluşturmak mümkün! “Tanrım Beni baştan yarat” sözünün anlamı da, YEPYENİ bir Alışkanlık Seti oluşturmaktır… Bu eğitim bunun için VAR.

*******

KISACA VE ÖZETLE…

Değişmesi gereken eski alışkanlıklarınızı değiştirmek, yenilerini oluşturmak için iddialı bir uzmanla çalışmak Hayatın sunduğu büyük bir fırsat. Bu fırsat her zaman ele geçmez. Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız; Biz buradayız, bekleriz…

ARZ etmek Bizden, TALEP etmek Sizden…

Atölye Eğitim Dizisi”ndeki her eğitimi tek tek inceleyin.

BİRİNDEN BAŞLAYIN! Özgürlüğün Bağımlısı Olacaksınız!