0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

4İ TERAPİ FELSEFESİ İLE BASKETBOLCU ÖRNEĞİ

Terapi Felsefesi’nin etki ve sonuçlarına ilişkin yaşanmış bir örnek.

Basketbolcu: İlkan Karaman       Yaş: 22

Takım: Tofaş Basketbol Takımı   Sezon: 2012

Bağlantı: Coşkun Teziç

Mevcut durum: Bir süre devam eden sakatlık sonrası performans düşüklüğü, konsantrasyon sorunu. İlkan Bize Coşkun Teziç tarafından yönlendirilmişti. Terapi Felsefesi çerçevesinde 3 kez 2’şer saatlik çalışma yaptık.

Sonuç-1: İlk çalışmayla birlikte konsantrasyon sorunu kalmadı, performansı yükselmeye, skorlar artmaya başladı. Sezon sonunda Karşıyaka’ya transfer edildi.

Sonuç-2: Sezon sonunda 2012 NBA Draftında Brooklyn Nets takımı tarafından en iyi oyuncu listesine seçilmiş.

İlkan yetenekli ve Basketbolda hedefi olan iddialı bir sporcu idi. Bu çalışma yapılmadan da durumunu düzeltebilirdi diye düşünmek te elbette mümkün. Biz de diyoruz ki; eğer hızlı toparlanmasaydı acaba Karşıyaka transfer eder miydi? Sonrası ne olurdu, bilinmez.

Terapi Felsefesi; ilkesi, iddiası ve ispatı olan bir çalışma formatı olduğu için; çalışmadan kısa sürede alınan çarpıcı sonuçların ortaya çıkmasındaki Zihinsel iç yapıyı kimse bilmez. Kişiler sadece sonuca bakıp yollarına devam ederler.

İşte bu nedenle Ağustos 2019 tarihinden itibaren, Terapi Felsefesi’nden daha çok sporcunun faydalanmasını ve daha büyük hedeflere ulaşmalarını sağlamak amacıyla sitemizde bu tür örneklerden bahsediyoruz. Ülkemizdeki spor bilincinin ve başarıların artması çalışma ilkelerimiz arasındadır.

Her zaman ki gibi, iddiamızı yineleyerek yazımızı sonuçlandıralım;

* Bireysel sporda kim kariyerinde çıkış yapmak istiyorsa; profesyonel destek veririz…