0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Sigara Alışkanlığı

Eğer sigara alışkanlığından kolayca kurtulmak istiyorsanız, bu bölümü dikkatlice inceleyiniz. Bıraktırma konusunda ne kadar iddialı ve ciddi çalışma yaptığımızı görecek ve ona göre kararınızı vereceksiniz.

Kendiniz için yapacağınız en faydalı eylem, sigara alışkanlığına bir an önce son vermek olacaktır. Çünkü insanın en değerli sermayesi, SAĞLIĞIDIR. İçilen her sigara, sağlık sermayesinden kayıp demektir.

Her konuda olduğu gibi, sigara alışkanlığını bırakma konusunda da, Felsefesiyle; İlkeli, İddialı, İspatlı, İlaçsız çözüm öneriyoruz.

Haydi başlayalım: Sigara kullanma alışkanlığı, insanın Tütün maddesi ile olan İLİŞKİsidir. Eğer bir ilişki süreklilik kazanırsa ALIŞKANLIK, muhtaçlık kazanırsa BAĞIMLILIK haline dönüşür.

İster alışkanlık, ister bağımlılık olsun; kaç yıldan beri, günde kaç adet içildiği önemli olmaksızın, bu ilişkiye bir anda SON verilebilir. Çünkü bu ilişkinin bitirilmesine karar verecek olan sigara değil, o sigarayı (tütün, nargile, puro, pipo, elektronik sigara) içen insanın kendisidir. Seçim ve irade, kişidedir.

BİBSON® Alışkanlık Değişim Yöntemi’yle, bugüne kadar binlerce insan başta sigara alışkanlığı olmak üzere, her türlü alışkanlığını değiştirmeyi başardı.

Önce şu gerçek bilinmelidir ki; niyet eden her insan, dış bir yardım ve destek almadan kendi başına sigarayı bırakabilir. Sigarayla ilişkisine bir anda SON VEREBİLİR. Çevrenizde bunun güzel örnekleri mutlaka vardır.

 

BAŞARIDA YOL AYRIMI VE PÜF NOKTASI!

Eğer dış bir destek alarak sigarayı bırakmak istiyorsanız, önce şu iki noktayı bilmeniz gerekir:

1- Doğru Yaklaşım: Destek alacağınız merkez ya da kişi, sigara içmeyi nasıl değerlendiriyor? Nikotin/madde bağımlılığı mı, hastalık mı, alışkanlık olarak mı değerlendiriyor? Bu üç yaklaşım tarzı, seçilecek ve uygulanacak yöntemi belirler.

2- Doğru Yöntem: Yöntem; bırakırken ve bıraktıktan sonra izlenecek yolu, yaşanacak sıkıntıları, alınacak sonuçları ve başarıyı belirler. Yaklaşım ve Yöntem yanlışlığı nedeniyle sigarayı bırakamayan insanlar, bırakmanın zor ya da imkânsız olduğuna inanır. Kendini mahkûm, sağlığını kurban eder. Oysa bırakmak çok kolaydır.

 

YAKLAŞIM VE YÖNTEMİN DOĞRU OLMASI NE DEMEKTİR?

Kendi başına rahatça sigarayı bırakanlar, doğru yaklaşım ve doğru yöntem uygulayan kişilerdir. Bunu sağduyularıyla ve mantıklarıyla kendileri bulurlar. Sorun ve sıkıntı yaşamazlar.

Kendi başına ya da dış bir destek aldığı halde sigarayı bırakamayanlar ise; yanlış yaklaşım ve yanlış yöntem kurbanlarıdır. Birçok sorun ve sıkıntı yaşarlar. Sağlıkları bozulsa da içmeye devam ederler. Bıraksalar da rahat değillerdir.

Sigarayı bırakmayı düşünen, ama nasıl bırakacağını bilemediği için bırakmaya cesaret edemeyen, hatta bırakmaktan korkan milyonlarca insan var. Doğru yaklaşımı ve yöntemi bilmek bunlar için çok önemli ve gereklidir.

SİGARA İÇMEK HASTALIK DEĞİLDİR?

Sigara içmeyi madde/nikotin bağımlılığı ve hastalık olarak kabul etmek, yanlış yaklaşımdır. Niçin yanlış olduğu, “SİGARA VE ALIŞKANLIK YASALARI” kitabında ispatlanmıştır.

Sigara içenler hasta değil, sigara içmek bir hastalık değil. Niçin?

İnsan vücudunun nikotin ihtiyacı diye bir gerçek yok, bu bir.

İnsanlar nikotin almak için sigaraya başlamaz, bu ki

Bırak(a)mama nedeni nikotin/madde bağımlılığı değil, bu üç.

Tüm alışkanlık ve bağımlılıklar, bilinçli insan iradesi karşısında etkisiz kalır, bu da dört.

Alışkanlıklar unutulmaz, sadece terkedilir…

Sigara içmeyi, alışkanlıklardan herhangi bir ALIŞKANLIK olarak kabul etmek doğru yaklaşımdır. Çünkü insan alışkanlıklar olmadan yaşayamaz. Ancak insan alışkanlıklarını seçebilir, değiştirebilir ve eğer zarar vermeye başlamış ise bir anda kolayca terk edebilir. Bunun için tedavi gerekmez, Alışkanlık Tedavisi” diye bir işlem, YOK. Var diyen, ispat etsin…

KISACA VE ÖZETLE; sigarayı bırakmak için tıbbi tedavi, ilaç, nikotinli malzemeler (sakız, bant, sprey, sıvı), makine ve cihazlı yöntemler kullanmak gerekmez. İşin aslı ve gerçeği budur.

BİBSON® Alışkanlık Değişim Yöntemi, sigara içmeyi “Evrensel ve Geleneksel Alışkanlık” olarak tanımlar. Doğru ve geçerli olduğunu ispatladığı 26 maddelik Alışkanlık Yasası’nı kullanarak, alışkanlığın zihinde/bilinçaltında bırakılmasını sağlar. Bunun için tek seanslık bir çalışma yeterlidir. Yaklaşım ve yöntem doğru olduğundan, sorunsuz sonuç alınır.

AZ VE ÖZ: Sigarayı kolayca BI-RA-KA-Bİ-LİR-Sİ-NİZ. Hem de TEK seansta…

BİBSON® ALIŞKANLIK DEĞİŞİM YÖNTEMİ’NİN ÖZELLİĞİ

  • Bilinçlenme ağırlıklı zihinsel bir yöntemdir.
  • Alışkanlığın zihinde/ bilinçaltında bırakılmasını amaçlar.
  • Tek seansta sonuç veren, doğru ve etkili bir yöntemdir.
  • Birkaç saat içinde kesin sonuç verir.
  • İradeyi güçlendirerek sonuç alınır.
  • Tek kişiye bireysel, grup halinde toplu da uygulanabilir. Grup uygulamaları ek bir motivasyon unsurudur.
  • Kişinin sigara alışkanlığını bırakmaya engel olan özel bilinçaltı durumları tespit edilirse, bunlar bireysel olarak ele alınarak çözümlenir. Bırakma engeli mutlaka ortadan kaldırılır.
  • Sigara alışkanlığının bırakılmasında, 26 maddelik “BİBSON® ALIŞKANLIK YASASI” temel güvencedir.
  • Katılımcının elinde kitap ve yasalar her zaman bulunur.
  • Öğrenilebilir ve öğretilebilir bir yöntemdir. (Yöntemin uygulayıcısı olmak isteyenler için uzman sertifika programı açılır.)

ÖZEL NOT: Bilinen tüm zararlarına rağmen, sigara içmenin ayrı bir keyif olduğunu içenler çok iyi bilir. Bu nedenle, çok içen (2-3 paket) ve azaltarak içmeye devam etmek isteyenler için özel uygulama da yapabiliyoruz. Örneğin günde 3-5 sigarayla sınırlı kalmayı sağlamak gibi. Zihnin Fabrika Ayarları bilinçaltına buna göre programlanabilmektedir.

BİBSON® İLE SİGARA ALIŞKANLIĞINI BIRAKMA BEDELİ

Tek kişilik uygulama: 750 TL

Süre: 3 saatlik TEK bir seans

Toplu uygulamalarda grup indirimleri:

  5 kişilik grupta kişi başı: 600 TL

12 kişilik grupta kişi başı: 500 TL

20 kişi ve üzeri grupta kişi başı: 400 TL

Katılımcılara, “Sigara ve Alışkanlık Yasaları” ve “Sigaraya Keyifli Bir Mola” kitabından biri imzalı hediye edilir.

Eğer Sizin ya da bir yakınınızın “Sigara Alışkanlığı” sorunu var ise,  profesyonel destek alabilirsiniz.

* Yeterli grup sayısı oluşturularak HER İLDE uygulama yapılır.