0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Koçluk ve Yarenlik

YAŞAM KOÇLUĞU” olarak yaygınlaşan başarı destek sisteminin Anadolu’daki kadim adı “YARENLİK” OLARAK bilinir. Anadolu Yarenliği para karşılığı yapılmayıp, ahbaplık ve dostluk esasına dayanır. Gönülden Gönüle bir kafa kafaya vermektir bu. “Bu konuda Sana güveniyorum. Başaracağına inanıyorum, sonuna kadar Seni destekliyorum. İhtiyaç hissettiğin her an yanındayım” ifadesidir.

Size inanan biri, Sizi hedefinize odaklı tutar. Onun inancını boşa çıkarmamak için var gücünüzle çalışır başarırsınız. İçimizdeki Çocuk böyle bir destekle büyür. Bu yönüyle Yarenlik, çok önemli bir “Başarı Destek Sistemi”dir.

Yarenliği sistematik ve metodik hale getirmek, öğrenilmesi ve öğretilmesini kolaylaştırır. Böylece yaygınlaşması ve gelişmesi sağlanır. İşte bu amaçla, Özgün bir Yarenlik Ekolü oluşturuyorum. % 90’lık bölümü tamamlandı. Eğitimlerine başlamak için %10’luk kısmın bitmesi için çalışıyorum.

Yarenlik Ekolü’nün temel çalışma şablonları yıllar içinde oluştu ve VAR. Kendim bunları Bana özel olarak gelenlere kullanıyorum. Bu şablonları kullanmasını öğrenen, önce Kendine Yarenlik yapmaya başlar. Güvenilir yol haritası ve kılavuz görevi yapar bu şablonlar.

İşin Özü nedir? Tek cümleyle, kendini tanıyarak Kendin Olmak… Kendimizi tanımıyor muyuz ki? “Beni herkes tanır” demek gelir insanın içinden. Kendini Özünden tanıyanların elini öper, çırağı olurum BEN. İlim irfan başka bir şey.

Kendini Özünden tanımak, bilinçaltındaki olumlu ve olumsuz tüm kalıplardan arınmakla olur ancak. Bunu yapabilmek için, “Kırk fırın ekmek yemek gerek” derler eskiler. Büyük Yaren Somuncu Baba bunu bildiği için fırıncılık yapmış.J

Hani derler ya, “Un var, şeker var. Ne duruyorsun helva yapsana…” Yarenlik, hâlvet olup helva yapmak gibidir deyip noktalayalım. Hâlimizi anlayacak bir Yaren en büyük ihtiyaç. Bir başka yazımızda Yarenlik eğitimlerinden bahsedeceğiz.

Düşündüğümüzden daha fazlasıyız…!

Yalçın Kireççi / 4 Mayıs 2016