0224 221 72 00

Randevu ve bilgi için.

Fazla Kilodan Arınmak

İnsan hayatındaki ilk ALIŞKANLIK beslenmedir. Beslenme Alışkanlığı; önce içmek (süt), sonra yemekten (katı gıda) oluşan bir eylemler bütünü ve bir İLİŞKİ ağıdır. “Ağlamayan bebeye meme vermezler” sözü, bu iddianın ispatıdır.

Acıkınca derhal en yakın kişiyle ilişki kuracaksın, ki bu annedir; sonra beslenmek için onunla iletişime geçeceksin, ki bu da eylemlerdir. Sonrası zaman içinde gelişen “Beslenme Alışkanlığı” kalıbına dönüşür. Cinsiyete, yaşa, işe, ortama ve ruh hallerine göre zaman içinde şekillenir alışkanlık. Bilinçaltına kodlanır, Zihin Fabrika Ayarları bu kodlara göre çalışmaya başlar. Kilo kader programınız hayırlı olsun…

Kilo alıp almama ya da verip vermeme süreci bilinçaltı kodlarda sabitlenmiştir. Yapılan zorlu diyetler, nefsi disipline etme çabaları ve sportif faaliyetlerde çekilen işkenceler; “Beslenme Alışkanlığı Kodları”nı geçici olarak etkiler, ama DEĞİŞTİRMEZ.

Umarız ki, ŞU AN zihninizde bir şimşek çakıp uyanma başlamıştır. Fazla kilolardan arınmanın İlacının SİZİN zihninizde ve bilinçaltınızda olduğu anlaşılmıştır. Böylece Felsefesinin genel çerçevesi de çizilmiş oldu. Gerisi Sistem, Süreç, Strateji, Seçim ve olağan Sonuçtur. Sistemi bilen için sonuç almak kolaydır.

AZ ve ÖZ, sözü fazla uzatmadan iddiamızı detaylandıralım…

 • Şu anda kaç kilo fazlanız olursa olsun,
 • Şimdiye kadar rejim yöntemleri denemiş olun ya da olmayın,
 • Cinsiyetiniz, yaşınız, işiniz ve mesleğiniz ne olursa olsun,
 • Hangi besin gruplarını yemeyi seviyorsanız sevmeye devam edin,
 • Hangi ortamlarda ve mevsimde yaşıyor olursanız olun…

Bilinçaltındaki “Beslenme Alışkanlığı Kodlarınızı” değiştirerek fazla kilolardan sistematik ve kalıcı olarak ARINABİLİRSİNİZ. İddia nasıl, aklınıza yattı mı? “Aklın yolu bir” dedikleri işte budur.

Yaşam boyu ideal kilosunu koruyan insanların “Beslenme Alışkanlığı Kodları” bu şekilde olduğu için; ne kilo alırlar, ne de verirler. Çünkü bir vakitler doğru beslenme kodları, kendiliğinden ya da bilinçli olarak bilinçaltında sabitlenmiştir. Boyunuz nasıl sabit ve uzamıyorsa, kilonuz da sabitlenmeli artmamalı…

Yukarıdaki paragraf, yöntemin ipuçlarını veriyor. BilinçAltına Kiloyu SAbitlemek, yani BAKİSA YÖNTEMİ.

 

BAKİSA YÖNTEMİNİN ÖZELLİĞİ

 • Beslenme Alışkanlığının Kodlarını değiştirmeyi amaçlar.
 • Alışkanlık değişiminde, BİBSON® Alışkanlık Değişim Yöntemi ve 26 maddelik Alışkanlık Yasası kullanılır.
 • Kişinin “İdeal ve Sağlıklı Kilosu” hesaplanarak bilinçaltına sabitlenir.
 • Birkaç saat içinde sonuç vermeye başlar.
 • Bilinç Açıcı ve terapi özlü bir yöntemdir.
 • Tek kişiye bireysel, grup halinde toplu da uygulanabilir. Grup uygulamaları ek bir motivasyon unsurudur. Özellikle yakın arkadaş ya da aile grupları için.
 • Kişinin kilo almasına neden olan ya da vermesine engel olan özel bilinçaltı durumları tespit edilirse, bunlar bireysel olarak ele alınarak çözümlenir. Kilo alma nedeni ya da verme engeli mutlaka ortadan kaldırılır.

Alışkanlıklar Yaşam Tarzını belirlediği için, “Beslenme Alışkanlığı Kodları” tam oturduğunda; yiyeceklerle ilişkiler de yeniden şekillenmiş olur. Yeme ve beslenme algıları zaman içinde kendiliğinden değişir. En çok sevdiğiniz, görünce dayanamayıp ölçüyü kaçıracak kadar yediğiniz yiyeceklere karşı bile, TUTUMUNUZUN değiştiğini hayretle izlersiniz.

Kendinize eziyet etmeden, sevdiğiniz yiyeceklere karşı mahrumiyet duygusu hissetmeden, yasaklar listesiyle uğraşmadan, hareket işkencesi çekmeden sorunu kaynağında çözün. BAKİSA Yöntemi’yle, sorun yaratan “Beslenme Alışkanlığı Kodları”nızı bulun ve yenileyici kodlarla değiştirin!

 

BAKİSA YÖNTEMİ’NDEN NASIL YARARLANABİLİRSİNİZ?

Yöntemin alt yapı bilgilerini öğrenip yaşam boyu uygulamayı sürdürmek için, 6-10 saatlik bir çalışma gerekiyor. Bu süre; isteğe, duruma ve şartlara göre, 2 ya da 3’şer saatlik 3-5 ayrı güne dağıtılıyor. İster bir haftada, istenirse 2-3 haftada çalışma tamamlanıyor. Çalışmalar Bursa merkez ofisimizde yapılıyor.

Çalışmayı günlere dağıtma amacımız, bilinçaltına sabitlenen yeni “Beslenme Alışkanlığı Kodlarının” nasıl çalıştığını yaşayarak gözlemlemenizi sağlamak. Diğer taraftan da, bebeklikten itibaren kodlanmış olan eski alışkanlık kalıplarını keşfederek, yeni kodlarla değişimini sağlamaktır.

Kilo almaya ya da verememeye neden olan bazen tek bir kod bulunurken, bazen 4-5 kod birlikte bulunabilmektedir. Hatta bazen sadece beslenme kodları değil, özgüven kodlarındaki kalıplar da beslenme alışkanlığı kodlarına etki ederek olumsuz yönde sonuç alınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle, çalışmanın günlere dağıtılarak gözlem ve kontrollerin yapılması faydalı olmaktadır.

KATILIM BEDELİ

Genelde en az 5 kişilik grup katılımlarını tavsiye ve TERCİH EDİYORUZ. Çünkü grup çalışmasının birçok avantajı oluyor. Farklı beslenme kodları görme, grup motivasyonu, yöntemin farklı etki ve sonuçlarını görme, katılımcıların soracağı farklı sorularla bilinçaltının işleyiş sistemini farklı boyutlardan ve açılardan keşfetme imkânlarının doğması gibi…

Grup katılımları ayrıca, katılım ekonomisi sağlıyor. Şöyle ki;

5 kişilik grup katılımında kişi başı: 800 TL

Tek kişiyle çalışma: 1.600 TL (yoğunlaştırılmış 6 saatlik çalışma)

Eğer Sizin ya da bir yakınınızın “Fazla Kilo” sorunu var ise, profesyonel destek alabilirsiniz…