Çalışma Modeli”, çok çeşitli ve farklı konularda olduğu gibi; hem bireysel sporcuların, hem de takım sporcularının hedeflerine ulaşmalarında iddialı bir şekilde uygulanarak, etkinliği ispat edilmiştir. Ancak alınan sonuçlar, geçmiş dönemdeki bir çalışma ilkesi gereği bugüne kadar gündeme getirilmemiştir.

Şimdi ise; profesyonel sporcuların ve takımların faydalanmasına zemin hazırlamak amacıyla, Mayıs 2019 itibariyle “ Çalışma Modeli” spor kamuoyuna duyurulmaya bu sayfadaki yayın ile başlanmıştır. Niçin şimdi duyurmaya başladık?

Vakti geldi” diyelim. Bir meslekte 40 yılı tamamlamak herkese nasip olmaz, bize olmuştur. ODTÜ psikoloji mezuniyet 1979. Şimdi yıl 2019, bu meslekte aralıksız devam eden aktif ve üretken 40 yıl. 40.Yıl Hizmet Misyonu olarak duyuruyoruz. (Merak edenler özgeçmişe göz atabilir)

Bu sayfada şu andaki odağımız, “ Çalışma Modeli”nin profesyonel spor alanındaki çerçevesini belirlemektir. Bakalım çerçeve nasıl olacak?

Sağlık, Performans, Oyun ve Rahatlama, işte oldu SPOR.

Skor, Profesyonellik, Odaklanma ve Rekor, bu şekilde de olur SPOR.

Profesyonel Spor; sağlıkperformansa dayalı, skor ve rekor odaklı oyun oynayarak rahatlamadır. Profesyonel sporun özü budur.

Yukarıdaki yaklaşımın kimine ilginç, kimine saçmalık gibi geleceğini biliyoruz. Sporun doğasına ve gerçeğine bakıldığında, hiç kimse bu kavramların varlığını YOK SAYAMAZ.

Anahtar kavramlar bunlar, çerçeve çizildi. “ Çalışma Modeli”ne göre; ispat etmeye hazır olduğumuz iddiamızı yazalım:

* Türkiye’de bireysel sporlarda kim rekor kırmak istiyorsa, kim sağlıklı performans skorlarını geliştirmek istiyorsa; hedefine ulaşmasına profesyonel destek veririz.

* Hangi futbol takımı kendi liginde şampiyon olmak istiyorsa; hedefine ulaşmasına profesyonel destek veririz.

Elbette ki bu iddianın dayandığı 40 yıllık sağlam ve içerikli bir alt yapı var. Bunlar burada ifade edilemez. Biz durumu ARZ ettik, TALEP eden olduğunda iddia ispatlanır…

NOT: Somut çalışma örneği merak edenler, “4i Çalışma Modeli ile Birkaç Sonuç” yazımızı okuyabilir.